Co je SEO a jak funguje? Stránky, které se vám ve vyhledávači vyskakují na prvním místě si jsou velmi dobře vědomi důležitosti tohoto procesu, což se odráží na jejich úspěšnosti.

SEO definice

SEO je zkratka, která stojí za slovem Search Engine Optimalization neboli Optimalizace pro vyhledávače, což je proces využívaný k získání organické (neplacené) návštěvnosti z výsledků vyhledávání.

Jinými slovy SEO znamená provedení změn v designu a obsahu webové stránky, které udělají stránku více atraktivní pro vyhledávače. Všechny změny se provádějí za účelem dosáhnutí vyšší pozice ve výsledku vyhledávání.

SEO marketing

SEO marketing může na první pohled vypadat komplexně, a to díky různorodým faktorům, které mají vliv na hodnocení stránky. Proces optimalizace stránek pro vyhledávače je ale snadnější, než se zdá.

Vyhledávače chtějí poskytovat svým uživatelům ty nejlepší služby. To znamená, že weby ve výsledcích vyhledávání jsou nejen kvalitní a důvěryhodné, ale také souvisejí s tématem, které uživatel hledá.

Vyhledávače skenují jednu či více stránek, aby pochopili, jakým tématem se stránka zabývá. Tento proces jim umožňuje poskytovat mnohem relevantnější výsledky pro uživatele, který pátrá po daném klíčovém slovu nebo tématu.

Podobným způsobem vyhledávač proskenuje stránku, aby rozhodl, jak snadné je pro uživatele se orientovat na stránce. Čím více je stránka uživatelsky přívětivá, tím výše se ve výsledcích vyhledávání objeví.

Optimalizace pro vyhledávače je proces, který organizace podstupují k získání vyšší pozice ve výsledcích vyhledávání pro dané klíčové slovo nebo frázi. Pro příklad si představte, že máte článek o tom, jak upéct dort.

K tomu, aby se dostal článek k těm správným lidem zkuste optimalizovat stránku na které se článek nachází. Vaše snaha bude jistě odměněna a stránka se bude zobrazovat na prvním místě ve vyhledávání, kdykoliv napíšete frázi „Jak upéct dort“

Výhody SEO strategie

Existuje mnoho výhod k začlenění optimalizace pro vyhledávače do vašeho podnikání. Tím že vylepšíte SEO můžete rozšířit povědomí o vaší značce vyhledávačům a tím získáte větší přísun potencionálních zákazníků. Tvořením poutavého a užitečného obsahu, který je SEO optimalizovaný můžete přivést návštěvníky, kteří se s vyšší pravděpodobností stanou vašimi zákazníky.

Vylepšováním vaší stránky a obsahu pro větší viditelnost a čtivost dáváte vašemu SEO význam. Proč se spokojit s dolní pozicí, když můžete být první a my Vám s tím rádi pomůžeme využijte naše služby.

ZPĚT NA ÚVOD